OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI


Początek szkoły podstawowej to okres, w którym uczniowie otrzymują od opiekunów pierwsze kieszonkowe. Pojawiają się więc nowe doświadczenia w zakresie dokonywania wyboru i podejmowania decyzji o wydawaniu własnych pieniędzy. W związku z tym rodzi się potrzeba przygotowania ucznia do racjonalnego i świadomego dysponowania posiadanymi środkami finansowymi.

W grudniu 2019 r. uczniowie klas drugich a, c, e rozpoczęli działania w projekcie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Od grosika do złotówki”. Ich celem jest rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci oraz kształtowanie praktycznych umiejętności, rozwijanie samodzielności w podejmowaniu decyzji wpływających na ich finanse i bezpieczeństwo. Przez kolejnych dziesięć miesięcy uczniowie, podróżując po planetach z przewodnikiem Grosikiem, poznają podstawy edukacji finansowej. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości – pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie. Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk. Istotnym elementem edukacji finansowej jest współpraca z rodzicami, którzy pełnią funkcję konsultantów oraz aktywnie włączają się na każdym etapie projektu w pracę swoich dzieci. Projekt jest realizowany od XII 2019 i potrwa do XII 2020.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie