• sp4012

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „MAGIA TEATRU – LALKA TEATRALNA”
W dniach 29 i 30 września br. o godzinie 17.00 w sali Hydro(za)gadka w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż i rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Magia teatru – lalka teatralna”. Zadaniem konkursowym było wykonanie laki teatralnej w dowolnej technice i formie. Mogła być to pacynka, marionetka, jawajka czy też kukła. Lalka ta miała przedstawiać dowolną postać z utworów literackich takich jak: “Księga dżungli” Rudyarda Kiplinga oraz „Pinokio” Carla Collodiego.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło aż 348 prac, więc jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Ostatecznie na wystawie pokonkursowej zostało zaprezentowanych 151 prac indywidualnych i 4 prace zbiorowe. W gronie wyróżnionych projektantów znalazły się również prace naszych uczniów! Z nieukrywaną radością informujemy, że Olaf Pałatek z klasy 7b za swoją pracę został uhonorowany II MIEJSCEM, a Jekaterina Ester Bianki z klasy 6a zdobyła WYRÓŻNIENIE! Warto podkreślić, że tylko te dwie prace zostały zgłoszone przez naszą szkołę do tego konkursu i zostały docenione przez jury. Słowa podziękowania należą się również mamom naszych uczniów, które wsparły ich w przygotowaniu tych prac!

Niestety ze względu na panujące obostrzenia sanitarne w wernisażu mogli uczestniczyć tylko autorzy prac z Zielonej Góry. Nic straconego, bowiem Organizator przygotował w zamian wszystkim zainteresowanym krótki film, w którym pokazana została tegoroczna wystawa! Prace zostały także uwiecznione na fotografiach.

Film, wystawa części prac uczestników i podsumowanie tego konkursu dostępne są pod linkiem: https://zok.com.pl/magia-teatru-lalka-teatralna-final-konkursu-i-laureaci/

Wszystkim autorom prac zaprezentowanych na wystawie spoza Zielonej Góry, nagrody i dyplomy zostaną przesłane pocztą na adres placówki reprezentującej uczestnika konkursu. Wobec powyższego czekamy na nagrody i jeszcze raz gratulujemy naszym młodym artystom-projektanom!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

JESTEM ECO

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook