ORTOGRAFICZNA MAESTRIA

Aktualizacja: mar 7

Wielokrotnie dowiedliśmy, że w dziedzinie ortografii mamy w naszej szkole prawdziwych fachowców wśród uczniów. Im więcej ortograficznych zmagań, tym więcej znawców tej dziedziny i miłośników ortografii. W ciągu roku szkolnego dobywają się różne potyczki ortograficzne, których cel to: propagowanie zasad poprawnej pisowni, sprawdzenie umiejętności pisania ze słuchu, promowanie młodych talentów, budzenie szacunku do języka ojczystego. 25 lutego 2020 r. w SP 5 w Ełku odbył się III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Dyktando Patriotyczne”. Adresatem tego wydarzenia byli uczniowie klas III-VIII ełckich szkół podstawowych, a patronatem objęli je: Senator Małgorzata Kopiczko, Prezydent Miasta Ełku, Muzeum Historyczne w Ełku oraz Warmińsko- Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku. „Dyktando Patriotyczne” odbywało się w trzech kategoriach: trzecioklasiści, uczniowie klas IV-VI oraz najstarsza kategoria: siódmo- i ósmoklasiści. Każda szkoła zgłaszała po trzech reprezentantów w każdej kategorii. Naszą „Czwóreczkę” reprezentowali:Lilianna Lutkiewicz kl. 3c, Lilianna Supińska kl. 3d i Damian Wroczyński kl. 3d, Julia Kamińska kl. 6c, Aniela Jaroszewska 6d i Maja Hutna kl. 6e oraz Piotr Kulik kl. 8c, Jakub Dzierżanowski kl. 8a i Patryk Kostyk kl. 8a. Teksty dyktand były dość trudne, a konkurencja wśród uczniów duża - 46 uczestników. Tym bardziej cieszą nas sukcesy, które osiągnęli w tym konkursie nasi uczniowie. 3 marca na uroczyste podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zostało zaproszonych troje naszych reprezentantów. Piotr Kulik zajął III miejsce, a Jakub Dzierżanowski zdobył wyróżnienie. W najmłodszej grupie dobrze wypadła Lilianna Lutkiewicz, która zajęła w swojej kategorii wiekowej III miejsce. Warto wspomnieć, że w I edycji międzyszkolnego Dyktanda Patriotycznego mieliśmy troje laureatów, w II edycji 5 laureatów i jedno wyróżnienie. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy umiejętności i wiedzę ortograficzną utrzymują na bardzo dobrym poziomie. Wielkie brawa!