• sp4012

ORTOGRAFICZNI SPRZYMIERZEŃCYKlasa pierwsza 1d poznając literki bawiła się ortografią. Dzięki projektowi Przyjaciele z Literkowa uczniowie uwrażliwiani są na poprawność ortograficzną z udziałem wszystkich zmysłów. Początkowo uczniowie poznali bohaterów i wysłuchali historii Cichusia i Hałasusia. Dzieci dowiedziały się, że ulubionym daniem Hałasusia są herbatniki moczone w herbacie i od tego zbrązowiał. Same miały okazję spróbować tego przysmaku i potwierdziły smakowitość dania. Zauważyły, że jest hałaśliwy i nie waha się przed niczym. Tymczasem Cichuś pracuje w Agencji Ochrony i jest mechanikiem- stąd jego czarny strój. Bardzo lubi, gdy jest cicho. Dzieci wymawiały ulubione zabawy przyjaciół cicho lub głośno zwracając uwagę na poprawność ortograficzną. Zabawy nie było końca. Niedługo odwiedzą ich inni bohaterowie z Literkowa. Ciekawe czego tym razem się dowiedzą...

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook