• sp4012

OTWARTA LEKCJA PŁYWANIA26 listopada w klasie sportowej VC już po raz drugi p. Elżbieta Jeżewska i p. Robert Redlin nauczyciele wych. fiz. zorganizowali otwartą lekcję pływania. Rodzice mogli zobaczyć postępy swoich pociech poczynione od poprzedniego roku.

Przed wejściem do wody odbyła się krótka rozgrzewka, po czym uczniowie po kolei wskakiwali do basenu. Tam na trzech torach mogliśmy podziwiać umiejętności naszych pociech. Przez cały rok szkolny uczniowie szlifują swoje pływackie umiejętności. Pływają już bardzo dobrze trzema stylami: grzbietowym, stylem klasycznym czyli żabką, kraulem i zaczynają motylkiem. Wszystkie ćwiczenia wykonywane były przez nich z dużą starannością i nie było momentów rozluźnienia czy „obijania się”. Na koniec zajęć odbyła się sztafeta. Różnica jest ogromna! Wszyscy zwracali szczególną uwagę na perfekcyjny pokaz prowadzących zajęcia, indywidualne korygowanie błędów oraz dobór różnorodnych i ciekawych ćwiczeń zarówno z przyborem jak i bez. W czasie zajęć p. Elżbieta wyjaśniała rodzicom specyfikę treningu, techniki jakimi szkoleni są uczniowie, odpowiadała na zadawane pytania.

Myślę, że wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Miło było obserwować i posłuchać pochwał nauczycieli, o zdolnościach pływackich całej klasy. Brawo uczniowie i ich nauczyciele. Marzena Kotylak (mama uczennicy z kl. Vc)

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie