• sp4012

PIŁKARKI RĘCZNE NA PODIUM!


24 października w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta Ełku w minipiłce ręcznej dziewcząt w ramach Szkolnego Związku Sportowego.

W tej kategorii startowały zawodniczki klas szóstych i młodszych. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie podstawówki naszego miasta. W turnieju spotkania były rozgrywane systemem "każdy z każdym" w grupach, a następnie obowiązywał system pucharowy.

Nasze młode zawodniczki w swoim pierwszym spotkaniu uległy 1-4 drużynie SP3, natomiast w drugim meczu po zaciętej walce wygrały 2-1 po rzutach karnych z SP5 .

Wygrana ta pozwoliła naszej szkole wejść do półfinału, w którym ograliśmy rówieśniczki z SP7 3-1 i dotarliśmy do wielkiego finału, gdzie czekała na nas ponownie reprezentacja SP3. Po bardzo zaciętej rywalizacji niestety ulegliśmy rywalkom 3-5 i ostatecznie uplasowaliśmy się na drugim stopniu podium. Dziewczęta z naszej szkoły tym samym uzyskały tytuł wicemistrza miasta. Wielkie brawa!

Skład zespołu: Wiktoria Sakowicz, Weronika Czyż, Amelia Cebeterewicz, Zuzanna Rzepnicka, Blanka Sajnaga, Katarzyna Stachurzewska, Maja Matulewicz, Maria Kantowicz, Weronika Pilecka, Klara Michałowska.

Trenerem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Konopka.

Gratulujemy!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook