PISANKI, KRASZANKI..

Pisanki, kraszanki, jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek. Jednym z symboli Świąt Wielkanocnych są barwne jajka. Jajko to symbol nowego życia . Dzielimy się nim z najbliższymi przy stole wielkanocnym. Cieszą nasze oczy wówczas, gdy są pięknie ozdobione.

Dzieci z oddziału przedszkolnego chętnie zabrały się do wykonania swojej własnej pisanki. Następnie oceniały i wskazywały najładniejsze. Nie lada wyzwaniem było jednak ozdobienie dużego mierzącego 1 metr wysokości styropianowego jajka , które dostarczono nam z Ełckiego Centrum Kultury i zachęcono do wzięcia udziału w akcji ,,Barwne Pisanki''. Jajko należało ozdobić dowolnie wybraną techniką. Musieliśmy się wykazać kreatywnością w jego ozdabianiu. Po czterech dniach wspólnej wytężonej pracy, która sprawiała nam wiele przyjemności, pisanka była gotowa. Nasz trud się opłacił, bo wyszła nam całkiem ładna. Zostanie wyeksponowana wraz z innymi wykonanymi w przedszkolach ełckich i oddziałach zerowych w formie wystawy stacjonarnej w ECK i online na stronie internetowej. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac , które z pewnością wprowadzą nas w świąteczny nastrój. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

0 komentarz