POLONISTYCZNE SUKCESOBRANIE

Od kilkunastu już lat trwa nasza przygoda z ogólnopolskimi zmaganiami polonistycznymi. Konkursy “Z poprawną polszczyzną na co dzień” i “Z ortografią na co dzień” wciąż są bardzo popularne w naszej szkole. Cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony uczniów, mimo że zagadnienia dotyczące poprawności językowej, ortograficznej, frazeologicznej, nie należą do najłatwiejszych. O tym, jak ważna jest kultura języka, mówi m.in. fragment wywiadu udzielonego przez prof. Jana Miodka, powszechnie znanego z telewizyjnych programów „Ojczyzna polszczyzna”:

“Im sprawniejszy język, tym nasz kontakt z innymi ludźmi będzie skuteczniejszy i łatwiejszy. Język jest podstawowym narzędziem naszego funkcjonowania w społeczeństwie, a granice naszego języka są granicami naszego świata. Przecież myślimy właśnie w języku. Praca nad językiem jest zatem najefektywniejszą pracą nad myślą, nad naszym intelektem! O tym nie można zapominać!”. Cieszy nas zaangażowanie naszych uczniów w przygotowania do konkursu i udział w nich, gdyż widzimy jak nasi uczniowie rozwijają się językowo. O tym rozwoju mogą świadczyć sukcesy naszych wychowanków. Po raz kolejny możemy pochwalić się, że mamy w swoich gronie laureatów konkursu

“Z ortografią na co dzień”. Laureatami IV miejsca zostali: Dorota Krzyżanowska kl.2c, Maria Klemarewska 3c, Oskar Dzierżanowski kl. 6b i Jakub Łukawski kl.6b.

Do grona osób wyróżnionych w konkursie ortograficznych należą: Maja Sulima kl. 2c, Magdalena Oszmian kl. 4c, Małgorzata Pięcikowska kl. 6f, Zuzanna Kozikowska kl. 6f, Anna Jonik kl. 7f, Paweł Pawlukowski kl. 7b, Ola Kraszewska kl. 8b, Kasjana Korczyńska kl. 8d i Aleksandra Izbicka kl. 8d.

W konkursie “Z poprawną polszczyzną na co dzień” też nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki. Laureatką III miejsca jest Amelia Czaplicka kl. 8b, a laureatami IV miejsca są: Paulina Wróblewska kl. 1c,Dorota Krzyżanowska kl.2c, Igor Hutny kl. 2c, Marcelina Tyszkiewicz kl. 2b, Wojtek Koniecko 2b, Zuzanna Litwinko 3a, Natasza Płatek 3a, Michalina Tabak 5b i Aleksandra Przekopska 8b. W dużej grupie wyróżnionych uczniów znaleźli się: Zofia Jaworska kl.1c, Anna Jaworska kl. 1c, Lidia Bielas kl. 1a, Lena Bagińska kl. 2c, Maja Sulima kl. 2c, Tymoteusz Dołoto kl. 2c, Tymoteusz Warecha kl. 2b, Zuzanna Dźwilewska kl. 3a, Magdalena Oszmian kl. 4c, Filip Siemieniewicz kl. 4a, Jakub Łukawski kl. 6b, Oskar Dzierżanowski kl. 6b, Pola Cholewicka kl. 6b, Julia Kołodziej kl. 6b, Lena Podemska kl. 6f, Gabriela Darmofał kl. 8a, Michalina Tyszkiewicz kl. 8c, Aleksandra Izbicka kl. 8d, Paulina Kuczyńska kl. 8b, Anna Malinowska kl. 8b, Ola Kraszewska kl. 8b, Eryk Makuch kl. 8b, Hubert Grzymkowski kl. 8b i Kajetan Antonowicz kl. 8b. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w tej dziedzinie.

0 komentarz