PRZEPUSTKA DO FINAŁUOd kilkunastu już lat startujemy w ogólnopolskich konkursach polonistycznych „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”. Od kilku lat nasi uczniowie systematycznie sięgają po tytuły laureatów i dowodzą, że w naszej szkole uczą się eksperci od ortografii czy poprawnej polszczyzny. Co roku oba te konkursy cieszą się dużą popularnością. W tegorocznych edycjach wystartowało ponad 200 uczniów. W konkursie z poprawnej polszczyzny wzięły udział w I etapie 134 osoby, do II etapu przeszło 86 osób, z czego do finału dostało się 6 naszych uczniów. O tytuły laureatów i finalistów w tej dziedzinie powalczą: Marysia Tyszkiewicz kl. 2a, Zuzanna Kozłowska kl. 2c, Michalina Tabak kl. 4b, Jakub Łukawski kl. 5b, Maja Hutna kl. 6e i Jakub Dzierżanowski kl. 8a. Podczas finału owi uczniowie będą pisać opowiadanie do historyjki obrazkowej.

W konkursie ortograficznym wystartowało w I etapie 90 osób, do II etapu przeszło 51 uczniów, z czego do etapu finałowego dostało się 5 naszych wychowanków. W dziedzinie ortografii reprezentować nas w finale będą: Zuzanna Śnieżek kl. 2b, Oskar Dzierżanowski kl. 5b, Jakub Dzierżanowski kl. 8a, Piotr Kulik kl.8c i Patryk Kostyk kl. 8a.Podczas etapu finałowego nasi znawcy ortografii będą pisać hipertrudne dyktando. Całej naszej finałowej dziesiątce gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach, w maju. Brawo!0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie