RELACJA Z KONKURSUKolor w czerwieni, kolor w bieli… - pod takim hasłem odbył się 10.12.2019 r. Powiatowy Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej nr 3 w Ełku. W zmaganiach deklamacyjnych brało udział czworo reprezentantów naszej szkoły. W kategorii klas 4-6 wiersze polskich noblistów zaprezentowały Hania Liszewska oraz Lena Podemska, zaś w kategorii klas starszych mogliśmy wysłuchać prezentacji Igora Grajewskiego oraz Julii Sarnackiej. Do międzyszkolnej rywalizacji stanęli również „młodzi artyści” z Ełku, Nowej Wsi Ełckiej, Woszczel, Mrozów Wielkich i Wiśniowa Ełckiego. Poziom konkursu był naprawdę wysoki. Oprócz wierszy i prozy wybitnych Polaków, takich jak Henryk Sienkiewicz, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Władysław Reymont czy Olga Tokarczuk, mogliśmy obejrzeć występy artystyczne uczniów „Trójki”, które uświetniły to wyjątkowe spotkanie. Podczas konkursu „Kolor w czerwieni, kolor w bieli” uczniowie naszej szkoły przedstawili wymagające utwory naszych noblistów, które czasami ciężko zrozumieć i zinterpretować. Jury było pod wielkim wrażeniem występów wszystkich uczestników oraz doboru treści utworów. Cieszę się, że zajęłam 2 miejsce w tym konkursie, w kategorii klas 7-8.

Dziękujemy Julii Emilii Sarnackiej z kl.8c za tę relację z konkursu i serdecznie jej gratulujemy.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie