• sp4012

SPÓJRZ NA LAS OKIEM EKOLOGA8 października 2020 r.– my, uczniowie klasy 3 d, wybraliśmy się do CEE na zajęcia „Spójrz na las okiem ekologa”. Na początku obejrzeliśmy ciekawy film prezentujący las i jego mieszkańców. Przypomnieliśmy sobie o jego warstwach : ściółka, runo leśne, podszyt, korony drzew.

Las to różnorodność drzew, ale i małych roślin. W polskich lasach rośnie mnóstwo grzybów, nazwy tych najczęściej spotykanych poznaliśmy w oparciu o ich modele. Płody runa leśnego (m.in. borówki, maliny, jeżyny, orzechy laskowe i wiele innych jadalnych owoców i nasion) zbierane na własne potrzeby dostępne są dla każdego i za darmo. Las to również zwierzęta i woda, urokliwe miejsca, w których można zakochać się bez opamiętania. W polskich lasach żyje ponad 65% gatunków zwierząt występujących w naszym kraju. Lasy stanowią ponad 60% parków narodowych.

Las to jedno z nielicznych dziś miejsc, gdzie można odpocząć w całkowitej ciszy i oddychać powietrzem, w którym jest około 1500 związków chemicznych działających bakteriobójczo, uspokajająco i przeciwzapalnie. Las to zielone płuca naszej planety. Dzięki niemu mamy czym oddychać - dlatego też powinniśmy o niego dbać.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook