• sp4012

SPOTKANIA Z MISIEMW kalendarzu wydarzeń 25 listopada to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA oraz DZIEŃ BEZ FUTRA. W nietypowych okolicznościach najmłodsi uczniowie klas 0 - III podtrzymali tradycję tego święta i na zajęcia w stacjonarnej oraz wirtualnej szkole zaprosili swoje misie, by z nimi bawić się, uczyć, tańczyć, śpiewać... Z inicjatywy bibliotekarzy i przy współpracy nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej odbyło się wiele działań dotyczących misiów i niedźwiedzi. Uczniowie poznali historię tego święta oraz najbardziej znane misie z filmów i literatury dla dzieci (Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola, Paddingtona, Misia Yogi, Ruperta, Troskliwe Misie, Gumisie i innych bohaterów). Był to również czas prezentacji i opisu swojego ulubieńca. Dokonała tego także Pani dyrektor Dorota Maksymowicz, która razem ze swoim misiem połączyła się z dziećmi podczas zdalnej edukacji. Miłą niespodzianką był fakt, że w większości klas pojawiło się mnóstwo różnych misiów, o których dzieci bardzo chętnie opowiadały i z radością tuliły. Potwierdziły, że Miś jest ponadczasową, popularną i ulubioną maskotką dzieci na całym świecie. Tego dnia w najmłodszych klasach było również wesoło, bo śpiewano znane piosenki o misiach i kolorowo, bo postać tę przedstawiano różnymi technikami plastycznymi. Gratulujemy wyjątkowych zakładek, pięknych ilustracji oraz wyjątkowych zdjęć! Druga część święta dotyczyła niedźwiedzi i innych zwierząt futerkowych. Wybrane gatunki i ciekawostki o nich uczniowie poznali z opowieści swoich nauczycieli, prezentacji filmowych oraz książkowych. Najważniejszym przesłaniem było jednak to, żeby niedźwiedzia nie traktować jak misia i zawsze w jego obecności zachować szczególną ostrożność. Omówiono też problem hodowli zwierząt futerkowych z przeznaczeniem na futra.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook