SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

Aktualizacja: mar 1


Bezpieczne ferie i nie tylko…

Zbliżające się ferie zimowe były pretekstem do spotkania z tatą Zuzi i Bartka, który jest strażakiem, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Ta nietypowa lekcja odbyła się tuż-tuż przed feriami, 17 stycznia 2020 r.

Na początku uczniowie klasy 2a zaprezentowali swoją wiedzę i wyobrażenia na temat pracy strażaka. Z opowieści pana Sławomira dowiedzieli się, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną i jak to prawidłowo zrobić. Zobaczyli jakiego stroju i sprzętu używa się podczas akcji. Przypomnieli sobie znaki ewakuacyjne, jak należy zachowywać się podczas pożaru oraz opuszczania budynku. Zima to sezon grzewczy, w którym wzrasta zagrożenie zatrucia czadem, uczniowie poznali sposoby ochrony przed niebezpiecznym działaniem tlenku węgla. Na koniec porozmawiali o tym, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie podczas ferii zimowych.

To była bardzo ciekawa lekcja, a ponieważ temat nie został wyczerpany, uczniowie umówili się na kolejne spotkanie, jeszcze w tym roku.


© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook