SPRAWDZILIŚMY SWOJĄ WIEDZĘ O SPORCIE!


O sporcie wiemy bardzo dużo! Czy wiecie, że mamy kolejnych laureatów? Otóż 8 maja 2020r. piętnaścioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej, która w tym roku odbyła się w nietypowej formie ze względu na epidemię koronawirusa, bo on-line. Konkurs przebiegał na dwóch poziomach, tj. klasy 4-6 i klasy 7-8. Test on-line sprawdzał wiedzę z zakresu gier zespołowych, zagadnień dotyczących Igrzysk Olimpijskich, medalistów i ich wyników oraz szeroko pojętej kultury fizycznej i higieny. Niektóre pytania były naprawdę trudne. Cieszy nas to, że chętnych w tym roku również nie zabrakło. Oto wyniki. Na poziomie I (klasy IV – VI) laureatami zostali: Olaf Płatek 238 pkt.– 2 m-ce, Julia Zyskowska i Tymon Grzegorczyk po 228 pkt. – 7 m-ce, Jan Grzymkowski i Lena Danelczyk po 226pkt. – 8 m-ce. Na poziomie II (klasy VII – VIII) tytuły laureata zdobyli: Jakub Dzierżanowski 220 pkt. – 6 m-ce, Patryk Ramotowski i Adam Chwiedor po 204 pkt. – 14 m-ce. Czyli mamy 8 laureatów!

Ci, którym zabrakło trochę punktów, w ramach pocieszenia dostaną dyplomy uznania: Daniel Bareja – 204 pkt., Szymon Warecha – 202 pkt., a w starszej kategorii: Hubert Grzymkowski – 194pkt., Maja Grzegorczyk – 190 pkt., Zuzanna Chmielewska – 150 pkt., Milena Szematowicz – 140 pkt., Kevin Walczak – 134 pkt.

Jak widać, sport nie tylko należy uprawiać, warto o nim też dużo wiedzieć, żeby mieć osiągnięcia wiedzowe w tej dziedzinie. Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w tej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej i od trzech lat nasi uczniowie sięgają po tytuły laureata.

Wszystkim bijemy brawo i serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników!

Elżbieta Jeżewska

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook