SUKCESY SIATKARSKIE KLASY SPORTOWEJ!Ostatnie tygodnie to był bardzo pracowity okres dla uczniów klasy sportowej 6b.

Pod koniec listopada zarówno dziewczęta, jak i chłopcy rywalizowali w Mistrzostwach Miasta w kategorii „4 siatkarskich” w ramach Szkolnego Związku Sportowego. Na tym etapie rozgrywek młodzi siatkarze z „Czwórki” nie mieli sobie równych i wygrali wszystkie swoje spotkania. Dwie drużyny zajęły I miejsca i tym samym awansowały do zawodów rejonowych.

6 grudnia na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Sportowych w Ełku odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI „4 siatkarskich” w kategorii chłopców i dziewcząt. Spotkania były rozgrywane na dwóch boiskach, systemem „każdym z każdym” do dwóch zwycięskich setów do 25 punktów. Do rywalizacji dziewcząt przystąpiły 3 zespoły : Szkoła Podstawowa nr 4 w Giżycku, Zespół Szkół Sportowych w Ełku oraz nasze uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku. Rywalizacja wśród dziewcząt była bardzo zacięta. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie i żadna z drużyn nie chciała dać za wygraną. Ostatecznie reprezentantki naszej „Czwórki” nie miały sobie równych i wygrały wszystkie swoje spotkania i zajęły I miejsce. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Wiktoria Sakowicz.

Do rywalizacji chłopców przystąpiły również 3 zespoły : Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi, Zespół Szkół Sportowych w Ełku oraz zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku. Nasi uczniowie podobnie jak dziewczęta nie mieli sobie równych i wygrali swoje mecze i tym samym zdobyli tytuł Mistrza Rejonu VI. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Jędrzej Tański.

Dzięki zwycięstwu w zawodach rejonowych zarówno dziewczęta, jak i chłopcy awansowali do półfinałów wojewódzkich.

Warto dodać, że uczniowie reprezentujący naszą szkołę na co dzień uczęszczają do klasy sportowej o profilu piłki siatkowej. Widać, że zaangażowanie i ciężka praca na treningach przynosi efekty. Wielkie brawa!

Skład zespołu dziewcząt: Cebeterewicz Amelia, Choroszewicz Eliza, Czyż Weronika, Gręś Gabrysia, Matulewicz Maja, Michałowska Klara, Pilecka Weronika, Rzepnicka Zuzanna, Sajnaga Blanka, Sakowicz Wiktoria.

Skład zespołu chłopców SP 4 Ełk: Grzegorczyk Tymon, Janowicz Dawid, Kamiński Jakub, Nikonowicz Michał, Pawlukowski Paweł, Płatek Olaf, Redlin Maciej, Sawicki Filip, Sikorski Jakub, Smaka Brajan, Tański Jędrzej.

Trenerami zespołów są nauczyciele wychowania fizycznego: Paweł Konopka i Marian Malewski.

Gratulujemy!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie