• sp4012

SZKOLNA DRUŻYNA SZLACHETNEJ PACZKI

Wystartowała 20 edycja Szlachetnej Paczki.

Po raz pierwszy byliśmy pełni obaw i wątpliwości czy w tym roku damy radę wystartować i przygotować paczkę dla wybranej rodziny. Ciągłe zapytania od uczniów na lekcjach online: „ To co z tą paczką – działamy?” czy też rodziców „ Jak to paczki nie będzie – nie możemy sobie tego wyobrazić”, były dla nas jako organizatorek akcji impulsem, by mimo przeciwności związanych z pandemią program ten wystartował w naszej szkole - i w sobotę 14.11.2020r wspólnie z dyrekcją dokonaliśmy wyboru rodziny, której w tym roku przygotujemy paczkę - Kod Rodziny: WAR-1376-30008

Pani Anna, 90 lat

Historia

Pani Anna jako dziecko przeżyła II wojnę światową, posiada książeczkę Związku Dzieci Wojny Rzeczypospolitej. Od kilku lat jest osobą samotną i chorą, mąż oraz dzieci już nie żyją. Przed ich śmiercią i chorobami, żyło się rodzinie dobrze. Pani Anna pracowała w szpitalu. Nie żyli w luksusach, ale starczało na godne życie. Sytuacja się bardzo pogorszyła, gdy Pani Anna zaczęła chorować. Utrzymuje się z niskiej emerytury (810 zł) i zasiłku pielęgnacyjnego (290 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania, zostaje jej jedynie 225 zł.

Silną stroną pani Anny jest radzenie sobie w trudnych sytuacjach i to, że mimo problemów nie poddaje się. Jest uśmiechniętą i pogodną osobą. Chciałaby jeszcze poczuć się potrzebna, podzielić z innymi swoją historią z dzieciństwa i opowiedzieć młodemu pokoleniu, jak wyglądała wojna, Polska kiedyś, jak wszystko powoli się rozwijało. To jest właśnie jej siła, wspomnienia i nadzieja na lepsze jutro. Na co dzień lubi spacerować i oglądać seriale.

Trzy kluczowe potrzeby

1. Żywność trwała.

Dzięki zakupowi żywności, pani Anna będzie mogła odłożyć środki na zakup środków czystości.

2. Kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem

Kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem (może być używana, ale w dobrym stanie),w obecnej nie działa piekarnik i część palników. Utrudnia to przygotowywanie posiłków.

3. Odzież

Dotychczas noszona przez panią Annę kurtka jest bardzo znoszona i nie zapewnia już ochrony przed zimnem. Ze względu na niski dochód, nie może sama spełnić tej potrzeby.

Pozostałe potrzeby

- środki czystości hipoalergiczne: proszek do prania, mydło / żel myjący, płyn do płukania, szampon, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów, płyny czyszczące, szczoteczka do zębów.

- zakup lekarstw, witamin

- koc, szlafrok,

W tym roku pomoc potrzebna bardziej niż kiedykolwiek!

Zdajemy sobie sprawę, że trudniej nam działać. Jednocześnie prosimy, by pomoc, jaką chcemy ofiarować dla pani Anny, była przemyślana i wszystko przeprowadzone przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarno-epidemiologicznych. Dlatego prosimy o kontakt telefoniczny, by szybciej i sprawniej zorganizować się, a następnie przekazać przez wolontariuszy z klas 8, przygotowanej Szlachetnej Paczki w trakcie „Weekendu Cudów” w dniach 12-13 grudnia, p. Martynie Klepackiej, wolontariuszce na co dzień opiekującą się panią Anną.

Inicjatorki akcji:

Magdalena Kukiełko 506939389

Elżbieta Jeżewska 692203809

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook