SZLACHETNA PACZKA’2019
W miniony weekend 7-8.12.2019 odbył się w całej Polsce po raz XIX finał akcji Szlachetna Paczka. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom za zaangażowanie, dobre słowo, za każde wsparcie dla wybranej przez nas rodziny.

Dzięki wspólnej pracy udało się przygotować 41 paczek o szacowanej wartości 8.319zł, w których oprócz środków czystości, artykułów szkolnych, tekstyliów, bonów upominkowych i żywności znalazło się łóżko.

Najważniejsze jest jednak to, że udało się zrealizować wspólnie obrany cel, którym było przekazanie zebranych prezentów przez Wolontariuszy ze szkoły do Sztabu „Szlachetnej Paczki”, który mieścił się w Parku Technologicznym w Ełku. Tam po przekazaniu paczek odbyła się rozmowa Naszych Wolontariuszy z panią Katarzyną Butkiewicz, opiekunem rodziny, która podziękowała wszystkim „Czwórkowych” darczyńcom: „Ja, ze swojej strony dziękuje bardzo za świetną współprace. Za natchnienie do działania. Za Waszą energię i pomysłowość. A przede wszystkim za wielkie serca i dobro, którym zarażacie wszystkich dookoła. Pokazujecie, że nie ma rzeczy niemożliwych! Życzę wszystkim samych cudowności i oby te Święta, mimo braku śniegu, miały swoją magię! Spędźcie je w zdrowiu i dobrych nastrojach!

Kolejnym krokiem było przekazanie przez opiekuna rodziny zebranych darów. Oto relacja z tego wydarzenia: „W progu mieszkania przywitali nas Pani Małgorzata oraz Pan Wacław. Gdy tylko w salonie zaczęły się pojawiać pierwsze paczki, pani Małgosia się rozpłakała. Wraz z każdą kolejną paczką, miałam wrażenie, że cichną. Pani Małgosia zawsze rozgadana, nic nie mówiła, tylko obserwowała. A my nosiliśmy i nosiliśmy.... Pojawiła się 40 paczka. Oszołomienie. Siedzący na kanapie Karol tylko zachowywał się entuzjastycznie i radośnie uśmiechał. Po lekkim skrępowaniu i szoku, zachęciliśmy rodzinę do otwierania paczek...Pierwszą wskazał Karol. Artykuły spożywcze, chemia, makarony, proszki, płyny, żele....karton oleju! Pan Wacław oglądał butelkę Kujawskiego jakby pierwszy raz trzymał takie cudo w dłoniach. Karton z prezentami dla Karola, sprawił znów na jego twarzy uśmiech. Książeczki, puzzle, gry, plastelina. Kolejny karton...koce i puchata poduszeczka. Pan Wacław ze swoim opanowaniem głaskał ją i potakiwał, "ooo jaka miła, dobra taka" . Z każdą paczką rodzina była odważniejsza...aż w pewnym momencie słyszę dzwoni mój telefon. Odbieram, a tam pan ze sklepu, żeby dostarczyć nowiutką kanapę. Szybko pani Małgosia powyjmowała rzeczy ze starej kanapy, która została wyniesiona a na jej miejsce pojawiła się nowa pachnąca bez dziur po sprężynach wersalce. To o czym rodzina bardzo marzyła i potrzebowała.

Dostaliśmy oprócz relacji z przekazania paczki, laurki i życzenia świąteczne z podziękowaniami dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję.

W niedzielę 8 grudnia odbyła się uroczysta gala „Szlachetnej Paczki” na której reprezentowało nas ośmiu wolontariuszy wyróżnionych za swoją pracę przy organizacji i przeprowadzeniu akcji w naszej szkole; byli to: Zalewska Oliwia, Mirwa Nikola, Walukiewicz Aniela, Szematowicz Milena z klasy 7c, Zofia Pięcikowska, Marta Maciorowska, Jakub Dzierżanowski z kl. 8a, Maja Kapuścińska z kl. 8b.

Mamy dla Was kochani przesłanie jako opiekunki tego przedsięwzięcia:

Nikt Was nie zmusi do pomocy, ale uwierzcie, warto pomagać, bo to działa w dwie strony. Niesiecie pomoc, a otrzymujecie w zamian wielką satysfakcję i siłę. Warto!

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i pomoc!

Życzymy Wszystkim Zdrowych, Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie