SZLACHETNE ŚWIĘTA

W miniony weekend 12-13.12.2020 w całej Polsce odbył się XX finał akcji Szlachetna Paczka. Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w tej formie pomocy dla ludzi potrzebujących.

W tym roku objęliśmy opieką starszą osobę p. Annę, która ma 90 lat. Pani Anna jako dziecko przeżyła II wojnę światową. Od kilku lat jest osobą samotną i chorą, mąż i dzieci już nie żyją. Utrzymuje się z bardzo niskiej emerytury i zasiłku pielęgnacyjnego. Pomimo problemów nie poddaje się i jest szczerą, uśmiechniętą i pogodną osobą.

Ze względu na kwarantannę mieliśmy dużo obaw czy zdołamy uzbierać potrzebne rzeczy i pomóc tak, jak to robiliśmy do tej pory.

Jak zwykle cała społeczność naszej szkoły nie zawiodła. Rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy natychmiast zareagowali i wspólnie przygotowaliśmy 24 paczki w których znalazły się: artykuły spożywcze, chemiczne, dwie kurtki, dwie pary ciepłych kapci, dwa komplety czapka+ szalik, kozaki, czajnik, patelnia, szlafrok, ręczniki, suplementy, dwa koce, akcenty świąteczne, choinka oraz mnóstwo kartek świątecznych z życzeniami od uczniów i wolontariuszy. Pojawiły się oczekiwane kuchenka gazowa i fotel oraz niespodzianka- obiady abonamentowe z dowozem na okres trzech miesięcy z firmy Ełczanka. Szacowana wartość produktów przyniesionych do szkoły to 2628zł, wpłaty darczyńców na Radę Rodziców to 2355zł. Łączna wartość tegorocznej Szlachetnej Paczki dla p. Anny to 4983zł.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom za zaangażowanie, dobre słowo, za każde wsparcie dla wybranej przez nas rodziny.

W piątek 11.12.2020 przekazaliśmy paczki i prezenty ze szkoły do Sztabu „Szlachetnej Paczki”, który mieścił się w Parku Technologicznym w Ełku. Tam po przekazaniu paczek odbyła się rozmowa naszych wolontariuszy opiekunkami akcji w naszym mieście. Dostaliśmy podziękowania dla wszystkich „Czwórkowych” darczyńców i usłyszeliśmy ważne dla na słowa, że nigdy nie zawodzimy i można na nas polegać.

Kolejnym krokiem było przekazanie przez opiekuna rodziny zebranych darów. Z relacji opiekunki wiemy, że p. Anna nie mogła uwierzyć w to co się działo w sobotę, kiedy wszystkie paczki znalazły się w jej domu. Była zaskoczona, wzruszona i ze łzami w oczach ogromnie dziękowała za okazaną pomoc.

My przyłączamy się do tych podziękowań. Dziękujemy całej społeczności szkolnej, rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom, wolontariuszom i wszystkim tym, którzy nie są obojętni na ludzką krzywdę i samotność. Razem dokonaliśmy świątecznego cudu i sprawiliśmy, że w tym roku Święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowe. Życzymy wszystkim dużo zdrowia i Wesołych Świąt!

1 komentarz