• sp4012

SZTUKA BEZ BABCIW ramach ogólnopolskiego programu „Teatr Polska” do miast, w których nie ma stacjonarnych teatrów, a więc także do Ełku, przyjeżdżają ze swoimi spektaklami artyści z różnych stron naszego kraju. W minioną środę, po południu, na spektakl pt. „Sztuka bez babci” wybrała się ze swoją wychowawczynią klasa 3 c. Przedstawienie zostało przygotowane przez Centrum Sztuki Dziecka z Poznania i opowiadało o bardzo trudnym momencie naszego życia – odejściu bliskiej nam osoby. Artyści podjęli się bardzo trudnego zadania wytłumaczenia dzieciom tej wyjątkowej sytuacji. Zrealizowane w czarno – białej konwencji przedstawienie wcale nie było łatwe w odbiorze. Dużo w nim było elementów filozoficznych i metafizycznych , a jednak dzieci bardzo dobrze zrozumiały jego sens i wymowę. Dowodem na to była rozmowa dzieci z reżyserem i aktorami, która odbyła się po zakończeniu przedstawienia na sali widowiskowej w ECK-u. Na ciepłe i serdeczne oklaski zasłużyli i artyści i mali widzowie.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie