TROPEM WILCZYM 2020


1 marca 2020 roku grupa 71 uczniów naszej szkoły uczciła obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych biegiem miejskim pod nazwą „Wilczym Tropem”. Miał on dystans 1963m. Liczba ta jest nawiązaniem do daty śmierci żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który zginął w 1963 roku. To była już ósma edycja tego biegu. Odbył się on jednocześnie w 93 polskich miastach, jak i również za granicą. Cele tej imprezy to: przekazywanie treści historycznej oraz popularyzowanie wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, popularyzacja biegania jako formy rekreacji fizycznej, propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców regionu, promocja miasta Ełk.

Na starcie wraz z naszymi biegaczami stanęło ponad 500 osób. Wszyscy, przy słonecznej bardzo sprzyjającej jak na tę porę roku aurze pokonali trasę, a w nagrodę każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Dziękujemy za udział i widzimy się na stracie już za rok!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie