TURNIEJ „LUBIĘ CIĘ, KLASO!”


Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Bez Wychowawcy. Wtorkowe działania (zamiast zajęć dydaktycznych) przejęli nauczyciele, którzy na co dzień nie są wychowawcami klas. Zaproponowano uczniom m.in. zajęcia w terenie, ogniska, spacery, gry i zabawy sportowe, kino czy wyjście na lody. Klasa IV b uczestniczyła w turnieju „Lubię Cię, klaso!”, zorganizowanym przez panią Beatę Dzierżanowską, stworzonym na wzór telewizyjnego teleturnieju "Kocham cię, Polsko”.

Pierwszą konkurencją była "Plotka", w której uczniowie próbowali zapamiętać jak najpełniej krótkie teksty. Tak, żeby przekazać je następnym osobom z drużyny i żeby w finale tego zadania wypowiedzieć słowa-klucze i zdobyć punkty na konto swoich drużyn. Następna była "Słowomania", czyli układanie z kartonowych liter wyrazów. Uczniowie mieli zasłonięte oczy, co przysporzyło im trudności w rozpoznaniu, jaka to literka. W kolejnej części spotkania zmierzyli się z pytaniem "Ile procent uczniów uważa, że…?". Do tego zadania wykorzystano dane z wcześniej przeprowadzonej ankiety on-line. Temu wyzwaniu towarzyszyły bonusy, które można było wylosować na kole fortuny (dodatkowe punkty lub puste losy). Dodatkowe konkurencje, w których czwartoklasiści wzięli udział, to: rysowane kalambury, bitwa morska i “usiądź na krzesełku”.

Dużo pozytywnych emocji wywołało zadanie "Zakazane słowa", w którym zakazane było użycie słów "tak" i "nie". Nasi wychowankowie unikali ich jak ognia, dzięki czemu udało im się wykonać to ćwiczenie.

To był przyjemnie spędzony czas w szkole, uczniowie mogli pobyć ze sobą, poznać się bardziej w różnych sytuacjach zadaniowych i bardziej się zintegrować.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie