TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH

18.11.2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Ełku odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Turniej ten polegał na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczniowie swoje konstrukcje wykonywali samodzielnie korzystając z wymiarów zamieszczonych na rysunku technicznym . Startujące maszyny były badane na profesjonalnym stanowisku pomiarowym i oceniane w trzech kategoriach:

- największa moc;

- obroty przy obciążonym wale maszyny;

-moment obrotowy przy zatrzymanym wale.

W turnieju wzięło udział 11 drużyn z różnych szkół województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny . Drużyna w składzie: Jakub Siemieniewicz (8c) oraz Kacper Pieńkosz (8c) zajęła w tym turnieju trzecie miejsce. Uczniowie oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali nagrody w postaci bezprzewodowych wkrętarek. Natomiast druga drużyna w składzie: Dominika Sabasińska (8c), Juia Matulewicz (8c) oraz Julia Sarnacka (8c) zajęła miejsce czwarte. Opiekunem drużyn podczas turnieju był pan Łukasz Choroś.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie