• sp4012

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ W KLASACH I-IIIZa nami Tydzień Edukacji Globalnej. W tym roku przebiegał pod hasłem: “To nasz świat! Uczyńmy go lepszym!”. Uczniowie klas I-III pracowali zdalnie nad wdrożeniem celów zrównoważonego rozwoju do codziennego życia.

Klasy pierwsze poznały podstawy edukacji globalnej. Uczniowie poznali pojęcie globu, rozpoznawali kontynenty. Dowiedzieli się, że wiele produktów musi przebyć długą drogę z drugiego krańca świata, żeby trafić na nasz stół. Na podstawie wspólnie obejrzanych filmów “Nela- skąd pochodzi herbata?” oraz “Ile kakao jest w czekoladzie?” rysowali etapy produkcji herbaty i kakao.

Uczniowie klas drugich szukali odpowiedzi na pytanie “Co to znaczy być odpowiedzialnym konsumentem?”. Rozmawiali problemie marnowania żywności w gospodarstwach domowych i szukali sposobów na wykorzystywanie produktów spożywczych, które mogłyby się zmarnować. W trakcie TEG powstały plakaty pod hasłem “Włącz myślenie, szanuj jedzenie”.

Klasy trzecie zajęły się wodą. Uczniowie uświadomili sobie jak cenna jest woda. Pomimo tego, że nasza planeta nazywana jest błękitną z powodu dużej ilości wody, to tej niezbędnej nam do życia wody pitnej mamy niewiele. Uczniowie wysłuchali bajki “Po drugiej stronie gór”, która przeniosła ich do Afryki, gdzie kobiety i dziewczynki odbywają całodniowe piesze wędrówki, żeby zdobyć wodę dla całej rodziny. Trzecioklasiści poznawali także zagrożenia dla fauny mórz i oceanów. Zastanawiali się jak w codziennym życiu można chronić morza i oceany. Powstały prace plastyczno- techniczne: akwarium 3d. Uczniom spodobał się także eksperyment: świecąca meduza w butelce.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook