• sp4012

UCZNIOWIE AUTORAMI E-BOOKÓWRealizowany na zajęciach materiał można utrwalać w różny sposób: sprawdzając wiedzę w quizie, wykonując zadania gramatyczno-leksykalne, czy też odpowiadać na ciąg pytań. Można też zostać autorem wspaniałej opowieści, tak jak uczniowie klas 7. Na lekcji języka niemieckiego na zakończenie działu poświęconego rodzinie otrzymali oni zadanie przygotowania wirtualnej książki o członkach rodziny i posiadanych zwierzętach domowych. W aplikacji WriteReader poza tekstem można załączać grafikę z zasobów Internetu bądź prywatne zdjęcia, co czyni książkę milszą dla oka i przyjemniejszą w czytaniu. Co ważne WriteReader umożliwia korektę tekstu również przez inne osoby, nie tylko nauczyciela, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. W wirtualnych książkach można pisać o wszystkim i w każdej formie wykorzystując przy tym ocenę koleżeńską.

Gdy opowieści były gotowe wspólnie wczytaliśmy się w ich treść. Uczniowie odkryli w nich trochę swojego świata, podzielili się tym, co jest im bliskie. Wielu z nich bardzo ambitnie podeszło do tematu i otrzymało oceny celujące.

Oprócz treningu umiejętności językowych zadanie to poszerzyło kompetencje cyfrowe siódmoklasistów. Muszę przyznać, że świetnie sobie poradzili. Natalia Jurczyk-Lemieszonek

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook