UCZNIOWIE LISTY PISZĄ…

Na lekcji języka niemieckiego klasa 8b ćwiczyła tworzenie wypowiedzi pisemnej. Uczniowie podjęli wyzwanie napisania kartki bożonarodzeniowej do wybranego przez siebie przedstawiciela władz krajów niemieckojęzycznych. I tak oto z odesłanych prac powstał wspólny list, który wysłaliśmy do kanclerz Niemiec Angeli Merkel, kanclerza Austrii Sebastiana Kurza, prezydent Szwajcarii Simonetty Sommarugi i księcia Lichtenstein Hansa Adama II. W listach opisaliśmy naszą klasę, szkołę oraz nasze piękne miasto. Załączyliśmy widokówkę z Ełku, by zachęcić zacnych gości do odwiedzin. Z okazji zbliżających się świąt złożyliśmy również życzenia w formie przygotowanych przez uczniów „Czwórki” kartek.

Mamy nadzieję, że adresatom sprawimy w ten sposób niespodziankę. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź. Natalia Jurczyk-Lemieszonek

0 komentarz