• sp4012

W BAŚNIOWYM ŚWIECIE BRACI GRIMMBajki i baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat. Są to utwory, które bawią, rozbudzają ciekawość świata i uczą. Przekazując ważne prawdy życiowe kreują umiejętność odróżniania dobra od zła. Niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Niebawem minie też 125 lat od ukazania się pierwszego wydania baśni braci Grimm w języku polskim. Z tej okazji 20 listopada grupa uczniów uczestnicząca w zajęciach rozwijających z języka niemieckiego przygotowała dla najmłodszych zajęcia na temat twórczości braci Grimm. Lekcja rozpoczęła się przybliżeniem biografii tych niemieckich pisarzy i uczonych. Następnie maluchy odgadywały tytuły baśni na podstawie krótkiego cytatu i wylosowanego rekwizytu. Pani Natalia Jurczyk-Lemieszonek przeczytała również dzieciom mniej znaną baśń spisaną przez Jakoba i Wilhelma Grimm - "Pani Zima". Zwieńczeniem zajęć była inscenizacja "Czerwonego Kapturka" po niemiecku. W przedstawieniu wzięli udział:

Nadia Maliszewska - Czerwony Kapturek

Aleksandra Waszkiewicz - Babcia

Anna Hirsztritt - Narrator

Natalia Klemarewska - Mama

Kacper Doliwa - Wilk

Igor Bartoszewicz - Leśniczy

Młodzi aktorzy świetnie poradzili sobie z tremą .Gratulacje!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie