WACHLARZ SUKCESÓW WOJEWÓDZKICH

Aktualizacja: kwi 23
Od wielu lat uczniowie naszej szkoły licznie startują w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i motywowanie uczniów do uczenia się oraz wspieranie uzdolnień uczniów. Zakres materiału konkursowego obejmuje i poszerza treści podstawy programowej kształcenia ogólnego z danego przedmiotu. Od kilku lat znajdujemy się w "złotej dziesiątce" szkół z największą liczbą laureatów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Po raz drugi zajmujemy pierwszą pozycję w naszym województwie. W bieżącym roku szkolnym mamy 11 laureatów! Tytuły laureackie zdobyte przez uczniów to zasługa ich talentu i pracy, ale także ukoronowanie wysiłku nauczycieli dzielących się z uczniami wiedzą i umiejętnościami oraz wsparcia ze strony domu rodzinnego uczniów. W tym roku szkolnym wojewódzkie olimpiady dla szkół podstawowych obejmowały jedenaście przedmiotów, nasi uczniowie wystartowali we wszystkich z nich, a w pięciu z nich odnieśli znaczące sukcesy. W Wojewódzkim Konkursie z Biologii zebraliśmy największe plony. Laureatami zostali: Kamil Korolczuk 8c, Jan Karol Fromm 8c, Paulina Kuczyńska 8b i Lena Buko z kl. 8c. Do konkursu z sukcesem przygotowała ich pani Małgorzata Russek. W Wojewódzkim Konkursie z Fizyki świetnie spisali się: Kamil Korolczuk 8c, Jan Karol Fromm 8c i Eryk Makuch z kl.8b, którzy przygotowywali się pod czujnym okiem pana Łukasza Chorosia. W Wojewódzkim Konkursie z Chemii laureatami zostali Kamil Korolczuk 8c i Jan Karol Fromm 8c, a przygotowała ich pani Agata Choruży. W Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego najlepiej poradziła sobie Aleksandra Przekopska z kl. 8b, z którą współpracowała pani Grażyna Truszkowska. W etapie finałowym Wojewódzkiego Konkursu z Języka Rosyjskiego wystartowała Jekaterina Ester Bianki z kl. 6a i otrzymała w tej olimpiadzie tytuł laureata. Opiekunem szóstoklasistki była pani Karolina Jurczak.

Dlaczego tak wielu uczniów startuje w olimpiadach przedmiotowych? M.in. dlatego, że laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim otrzymują z danych zajęć edukacyjnych celującą roczną ocenę klasyfikacyjną. Dodatkowo laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu, a zwolnienie ucznia z egzaminu ósmoklasisty jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu najwyższego wyniku. Poza tym laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim przyjmowani są w pierwszej kolejności po ukończeniu szkoły podstawowej do wybranej publicznej szkoły ponadpodstawowej. Dlatego zachęcamy kolejne roczniki do poszerzania wiedzy, pogłębiania pasji naukowych i startu w olimpiadach. Warto! A tegorocznym laureatom, ich nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

JESTEM ECO

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook