• sp4012

WIDZĘ CIĘ- NOŚ ODBLASKIW naszej szkole uczniowie klas 0- III uczęszczający do świetlicy uczestniczyli w spotkaniu z policjantem .Tematem pogadanki było: „Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły". Głównym celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa na drodze poprzez zaopatrzenie uczniów w odblaski.

Okres jesienno- zimowy to czas najbardziej niebezpieczny dla kierowców i pieszych. Ciemna odzież, kaptury , parasole utrudniają widoczność .Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepione do ubrania , opaski , kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie ,żeby były widoczne – na wysokości kolan, dłoni , w okolicy klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność ,że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny " Odblaski", wykonali pracę plastyczną " Noszę odblaski ". Dzieci z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali odblask z przesłaniem -" WIDZĘ CIĘ – NOŚ ODBLASKI", a unikniesz potrącenia przez samochód.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

JESTEM ECO

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook