WODA DLA AFRYKINasza szkoła bierze udział w projekcie "Woda dla Afryki", którego celem jest sfinansowanie budowy studni w Kenii.

Nawiązaliśmy kontakt z niezwykłym ełczaninem, panem Irkiem Markowskim, który pomaga mieszkańcom Czarnego Lądu. Udało mu się już zbudować 8 studni i mówi, że na tym nie koniec. My także możemy mieć w tym swój udział, wspierając jego fundację.

W najbliższym czasie przeprowadzonych zostanie kilka działań, by pozyskać fundusze na ten cel. Niebawem uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach online i uszyją na sprzedaż breloki z filcu. Samorząd Uczniowski będzie rozprowadzał wykonane kartki wielkanocne. Jeśli sytuacja pozwoli odbędzie się też koncert zespołu ETAR, w skład którego wchodzą nasi koledzy z pracy.

Chcemy także przeprowadzić w marcu internetową licytację rękodzieła, na której będzie można nabyć piękne, unikatowe rzeczy. Swoją pomoc zaoferowali już zdolni ludzie o dobrych sercach, lokalni plastycy, fotografowie i projektanci.

Po powrocie do szkoły planujemy zorganizować uczniom loterię fantową. W tym celu zbieramy nowe książki, puzzle, gry, gadżety czy biżuterię. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć naszą kolekcję fantów serdecznie prosimy o dostarczenie ich do szkoły 5 marca.

Liczymy na Państwa pomoc. Razem możemy zdziałać wiele!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie