WYBORY 2020

Kto dostanie największe poparcie społeczności uczniowskiej? Zdecydują o tym programy, jakie prezentują startujący w wyborach i popularność, jaką już się cieszą. Kandydaci w wyborach na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego to: Konrad Ciończyk (8b), Oliwia Zalewska (8c), Oliwer Chiliński ( 8d), Zuzanna Rutkowska (7f) i Ignacy Salitra (6a).

REGULAMIN WYBORÓW

1.Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas 4 – 8 odbędą się 25 września 2020 roku.

2.Kandydaci zobowiązani są do zaprezentowania swojego programu wyborczego i swojej kandydatury w formie plakatów, dyskusji i rozmów z uczniami w terminie do 24 września.

3. Lista kandydatów będzie podana na profilu FB naszej szkoły, a także w gablocie samorządu uczniowskiego na I piętrze.

4.Głosowanie odbędzie się w piątek, 25 września.

-Na karcie do głosowania należy umieścić krzyżyk przy nazwisku wybranego kandydata.

-Głosy z kilkoma wskazanymi nazwiskami, puste lub porysowane uznane zostaną za nieważne.

- Przewodniczącym Samorządu Szkolnego zostaje ten kandydat, który otrzyma ponad połowę wszystkich ważnie oddanych głosów.

- W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie otrzyma wymaganej liczby głosów, maksymalnie tydzień później odbywa się II tura głosowania, w której uczestniczą dwaj kandydaci z największą liczbą głosów z I tury. Dla zwycięstwa w II turze wystarczy otrzymać więcej głosów niż inny kandydat

5.Wybory są powszechne (w wyborach biorą udział wszyscy uczniowie klas IV-VIII), równe (głos każdego ucznia jest jednakowo ważny) oraz tajne (każdy głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i nie musi mówić na kogo głosował) .

6.W skład komisji wyborczej wchodzą wybrani na ostatnim zebraniu członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem.

7.Wyniki wyborów będą podane w pierwszym tygodniu po wyborach.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Kamil Kulik

(nie)ZAKAZANE PIOSENKI

W nietypowych, pandemicznych, okolicznościach odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursy Recytatorskiego „(nie)zakazane piosenki. Konkurs, jak co roku, cieszył się dużą popularnością wśród uczniów n