• sp4012

WYCIECZKA DO REZERWATU POKAZOWEGO ŻUBRÓW W BIAŁOWIESKIM PARKU NARODOWYM
W czwartek 31 października 2019 roku byliśmy na wycieczce w Rezerwacie Pokazowym Żubrów w Białowieskim Parku Narodowym w Białowieży, która leży nad rzeką Narewka.

Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. W środku widzieliśmy trójwymiarowe wystawy, przedstawiające zbiory przyrodnicze: zwierzęta, owady, rośliny. Znajdowały się tam też wystawy o tym, jak niegdyś ludzie wykorzystywali Białowieski Park Narodowy. Atrakcyjnym miejscem był punk widokowy na las.

Następnie udaliśmy się do Rezerwatu Pokazowego Żubrów w Białowieskim Parku Narodowym. Obejrzeliśmy wystawę interaktywną na temat żubrów. Potem spacerowaliśmy po rezerwacie, widzieliśmy zwierzęta takie jak: żubry, rysia, wilki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem), koniki polskie, łosie, jelenie, dziki, sarny.

Uważam że, wycieczka była ciekawa, ponieważ mogłam przyjrzeć się bliżej zwierzętom, i popatrzeć na różne środowiska naturalne w muzeum.

Lidia Wardzińska klasa 5f

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook