• sp4012

WYCIECZKA PEŁNA KONTRASTÓWW minioną środę uczniowie klasy 2 c wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Wizytę w tym mieście rozpoczęli od Opery Podlaskiej, gdzie obejrzeli bajkę muzyczną pt. „Adonis ma gościa”. Ta niezwykle ciekawa historia dwóch ptaków – Adonisa – mieszkającej niemal od zawsze w klatce papugi i Węgla – schwytanej i umieszczonej w tej samej klatce kawki, porusza wiele ważnych zagadnień: przyjaźni, wolności i tolerancji dla czyjejś odmienności. Po spektaklu dzieci udały się do Galerii Sztuki „Arsenał”, gdzie najpierw zwiedziły wystawę prezentującą idee architektury modernistycznej w nawiązaniu do projektów dawnej szkoły architektonicznej „Bauhaus” w Weimarze. Spacer po wystawie był okazją do rozmów o kontrastach w sztuce: w barwach, wielkościach, fakturach. Oprowadzające po wystawie panie skłaniały też dzieci do odszukiwania przeciwieństw w oglądanym przez nie wcześniej przedstawieniu. Później wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych. Na arkuszach bezbarwnego plastiku dzieci tworzyły ,za pomocą kolorowych, samoprzylepnych folii , plany miast. Każde dziecko miało do dyspozycji 3 takie arkusze – ich nakładanie na siebie w różnych kolejnościach tworzyło nowe obrazy tworzonej przestrzeni urbanistycznej. Ostatnim punktem programu była wizyta w Papugarni. Tam, wśród wielu gatunków papug, dzieci poszukiwały Adonisa – bohatera oglądanego przedstawienia. Czas minął bardzo szybko i choć wycieczka trwała dłużej niż lekcje w tym dniu, nikt nie żałował.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook