XIII Potyczki Ortograficzne


21 lutego 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku odbyły się XIII „Potyczki Ortograficzne” o tytuł dziecięcego Mistrza Ortografii 2020, a adresowane były do uczniów klas IV-VI. Osiemnastoosobowa reprezentacja naszej szkoły podjęła się napisania dyktanda przygotowanego przez organizatorów konkursu z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Spośród naszej reprezentacji najlepiej poradzili sobie Oskar Dzierżanowski z kl. 5b i Aleksander Grodzki z kl. 6f, którzy znaleźli się w gronie laureatów. Spośród 56 uczestników dyktanda komisja konkursowa wyłoniła 4 laureatów. Olek zdobył II miejsce, a Oskar zajął III. Chłopcom gratulujemy znajomości polskiej ortografii i życzymy kolejnych sukcesów w tej dziedzinie. Brawo! Tym bardziej, że tegoroczny tekst był trudny, pełen pułapek ortograficznych, zapożyczeń z języka angielskiego i słów, których rzadko na co dzień używamy. Opowiadał o chimerycznym hipochondryku Jerzym, który był inżynierem, a także trenerem młodzieżowej drużyny piłkarskiej. W weekendy jeździł rzężącym rzęchem do college’u dla kamerdynerów, ubierał się we wzorzyste koszule z żorżety i po prostu był cool, dlatego nikt się z nim nie handryczył.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie