• sp4012

Z BABCIĄ I KSIĄŻKĄ W BIBLIOTECE


15 stycznia w bibliotece szkolnej miało miejsce wydarzenie dotyczące Dnia Babci i Dziadka. Wśród zgromadzonych czytelników byli uczniowie klasy 3d z wychowawcą, nauczyciele, a także gość specjalny – pani Irena, babcia jednej z uczennic. Na wszystkich czekały niespodzianki i zagadki czytelnicze. W wypożyczalni przygotowano wystawę książek tematycznie związanych z dziadkami. Prowadząca spotkanie zaprezentowała dostępne w bibliotece pozycje: „Babcia na jabłoni”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Kamienne anioły”, „Babcocha”, „8+2 i ciężarówka”, „Babcia Rabuś”, „Babula Babalunga”, „Wiersze dla wnuków” i wiele innych. Dzięki przygotowanej inscenizacji i rekwizytom, dzieci przypomniały sobie postacie z „Czerwonego Kapturka”. Miały też okazję przyporządkować atrybuty do babci i dziadka. Odczytane wiersze sprzyjały rozmowom na temat szacunku i pamięci należnych osobom starszym. Trzecioklasiści podjęli się również próby recytacji utworów. Na spotkaniu przybliżono też postać Dziadziusia z „Dzieci z Bullerbyn” oraz różne osobowości babć z książki pt. „Babcie od A do Z”. Na zakończenie, babcia Amelki odczytała fragment „Babci na jabłoni” M. Lobbe. Z lektury tej uczniowie dowiedzieli się, że posiadanie babci i dziadka jest wielkim szczęściem dla wnuka. Na deser Czerwony Kapturek poczęstował wszystkich ciastkami.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie