• sp4012

Z BIBLIOTEKĄ ZA PAN BRATNa całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z zachowaniem obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa odbyło się jednak kilka wydarzeń promujących szkolną bibliotekę i czytelnictwo.

Na początku miesiąca miało miejsce spotkanie uczestników V edycji wakacyjnego konkursu fotograficznego „Z książką mi zawsze do twarzy”, na którym wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wyróżnionym osobom gratulujemy ciekawych ujęć.

I miejsce|- Lena Podemska kl. 6f , Natasza Płatek kl. 3a

II miejsce- Małgorzata Fiłonowicz kl. 6f

III miejsce - Hanna Liszewska kl. 6b

Fotografie wszystkich uczestników konkursu można przez cały rok szkolny oglądać w wypożyczalni.

Wśród licznych działań znalazły się też spotkania z uczniami klas pierwszych. Najmłodszym czytelnikom szkoły nauczyciele bibliotekarze przedstawili zasady korzystania z zasobów wypożyczalni i czytelni, omówili znaczącą rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w konkursie plastycznym na projekt zakładki do książki. Od 9 października prace wszystkich uczestników tego konkursu można podziwiać w gablotce przy bibliotece. Gratulujemy!

I miejsce – Dominika Rakus kl. 7f i Wiktor Malinowski kl. 7f

II miejsce – Amelia Czaplicka kl. 8b

III miejsceAniela Jaroszewska kl. 7d

15 października dotyczył obchodów związanych z Urodzinami Książkowego Misia. W przygotowanym wydarzeniu czytelniczym wzięli udział uczniowie kl. 3d , którzy zapoznali się z dostępnymi w bibliotece książkami o misiach, rozwiązywali quizy i krzyżówkę, obejrzeli fragment filmu o Misiu Paddingtonie, a także wysłuchali tekstu dotyczącego przygód Kubusia Puchatka.

20 października uczniowie klas piątych przystąpili do ,,Bibliolady”, w tym roku odbywającej się pod hasłem ,,Z książką nam zawsze do twarzy”. Był to szkolny turniej wzorowany na programie telewizyjnym ,,Familiada”. Reprezentanci poszczególnych klas odpowiadali na pytania prowadzącej pani Izabelli Kraszewskiej. Tytuł ,,Mistrza Bibliolady” wywalczyła klasa Vb (zdobywając po dogrywce 266 punktów), zaś wicemistrzem została klasa 5a z 84 punktami.

W ramach współpracy z Miejska Biblioteką Publiczną im. Zofii Nasierowskiej w Ełku został przygotowany wykaz pozycji książkowych, które chętnie widziałyby dzieci i dorośli w zbiorach MBP. Mamy nadzieję, że pozyskane przez tę placówkę dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uwzględni też nasze potrzeby i zainteresowania.

W trosce o dzieci rozpoczynające edukację w szkole podstawowej przystąpiliśmy również do ogólnopolskiej kampanii społecznej ,,Mała książka – wielki człowiek”. Liczymy, że pozyskane z Instytutu Książki ,,Wyprawki Czytelnicze” oraz działania, które niebawem zaproponujemy Pierwszakom i ich rodzicom, przyczynią się do odbycia pierwszych czytelniczych przygód w towarzystwie książek i przygotowanych materiałów.

Uczniom, ich rodzicom oraz współpracującym z bibliotekarzami nauczycielom składamy serdeczne podziękowania za powiększenie księgozbioru szkolnej biblioteki oraz szereg wspólnych działań na rzecz Czytelników ,,Czwórki”. M. Bukowska, B. Merchelska

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook