Z HIACYNTĄ NA ORTOGRAFICZNEJ MECIE


W tym roku szkolnym po raz siódmy odbyła się Szkolna Liga Ortograficzna ”Czwóreczkowa ortografiada”. Dzięki niej odkryliśmy, kto w szkole ma smykałkę do ortografii, kto posiada dociekliwość ortograficzną i przejawia chęć poznawania nowych pułapek ortograficznych. Tym razem, ze względu na epidemię koronawirusa i zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkole, odbyły się tylko trzy rundy. Teksty dyktand, które wystąpiły podczas tej edycji, to prawdziwy eksperyment ortograficzny. Ich główną bohaterką była Hiacynta. Towarzyszyli jej: Hipolit Mrzygłód, pół-Niemiec, super-Europejczyk; cherlawy Bożymir, Żaneta z Pszczyny, ponaddwudziestoipółletnia kuzynka Amelia z Chorzowa i Borzygniew z Trzebieży. Tematy kolejnych odcinków to: konferencyjny miszmasz w jednym z mrzeżyńskich hoteli, przedświąteczna melancholia Hiacynty, nie byle jaka wizyta hołubionego przez wszystkich huncwota Hipolita. Przypomnijmy, że na starcie każdemu reprezentantowi kl. VI - VIII przyznawało się 200 punktów. Za każdy błąd (ortograficzny, literowy i interpunkcyjny) od tej liczby odejmowało się uczniowi od 1 do 3 punktów. Punkty zdobyte przez uczniów po każdym spotkaniu ligowym były łączone. O zwycięstwie w konkursie zadecydowała punktacja łączna zdobyta za poszczególne dyktanda. Na każdym etapie uczniom, którzy uzyskali największą liczbę punktów na danym poziomie edukacyjnym, przyznawany był tytuł : „Lider miesiąca”. Liderami klas szóstych na poszczególnych etapach były: Aniela Jaroszewska 6d i Maja Hutna 6e, w klasach siódmych była to Paulina Kuczyńska kl. 7b, a w klasach ósmych liderował Jakub Dzierżanowski z kl. 8a. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli prawdziwi znawcy ortografii: I miejsce –Jakub Dzierżanowski kl. 8a, II miejsce – Patryk Kostyk kl. 8a, III miejsce – Piotr Kulik kl. 8c, a wyróżnienie trafiło do Pauliny Kuczyńskiej z kl. 7b. Brawo!

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook