• sp4012

Z WIZYTĄ W KOCIEJ RODZINIEW środę 17 II przypadał Światowy Dzień Kotów, w związku z tym uczniowie klas Ia i Ic wzięli udział w lekcji na żywo na temat „Święta Kota”. Lekcja ta odbyła się w piątek 19 II, a prowadziła ją Pani Sabina Piłat z programu „ Nauka w plecaku”.

Na początku lekcji, uczniowie zamienili się w artystów i słuchając wskazówek Cioci Bombonierki, narysowali na kartkach piękne koty.

Następnie wysłuchali rozmowy z Panią Aleksandrą Schoen – Kamińską, z której dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat kotów. Koty podobnie jak ludzie, mogą być praworęczne lub leworęczne – kotki dziewczynki są prawołapkowe, a chłopcy są lewołapkowi. Nos każdego kota ma indywidualny, niepowtarzalny wzór. Kiedy kot chce wejść w wąskie miejsca, swoimi wąsami, zwanymi wibrysami, sprawdza jak linijką, czy szczelina jest na tyle duża, aby wejść do środka. Pani Ola mówiła wiele innych, ciekawych rzeczy o kotach, wyjaśniła również, w jaki sposób koty okazują sympatię, a co robią, kiedy się boją.

W trzeciej części lekcji uczniowie wybrali się na Wyspę Kotów – Cypr. Dowiedzieli się, skąd się wzięła ta nazwa. Mieli również możliwość porównania jak wygląda zima w Polsce i na Cyprze.

Lekcja była bardzo ciekawa. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wiadomości o kotach. Z niecierpliwieniem czekają na kolejną lekcję na żywo.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook