• sp4012

ZAPACH ŚWIEŻEGO CHLEBARealizacja bloku tematycznego „Na polach uprawnych” w kl. 3 c stała się pretekstem do zorganizowania zajęć na wsi. W minioną środę skorzystaliśmy z gościnności właścicieli gospodarstwa „Młynek” w Płocicznie, gdzie mogliśmy m.in. poznać wszystkie etapy pieczenia chleba. Ciasto chlebowe było najpierw wyrabiane w dużej dzieży, a następnie rosło w blaszkach i w końcu piekło się w wielkim piecu. Gorące bochenki wypełniły swoim zapachem całe pomieszczenie, co zadziałało na wszystkich jak najlepsza aromaterapia. W przerwach między kolejnymi etapami uczyliśmy się tańczyć trojaka, śpiewaliśmy ludową piosenkę pt. „Uciekła mi przepióreczka”, słuchaliśmy czytanej przez naszą wychowawczynię baśni M. Kędziorzyny pt. „Wojtkowa ozimina”, no i zajadaliśmy się kiełbaskami z ogniska, bo w naszej klasie ognisk nigdy dość. Wszystkie zajęcia zrealizowaliśmy na podwórku, bo pogoda tego dnia była po prostu przepiękna. Przy pożegnaniu każdy z nas dostał bochenek świeżutkiego chleba do domu na rodzinną kolację, co było miłym zwieńczeniem tego emocjonującego dnia.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

JESTEM ECO

© 2018 Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

  • YouTube Ikona społeczna
  • bip
  • w-facebook