ZAPROSZENIE DO CZYTANIA,,Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie…” . Tak we fraszce ,,Na lipę” pisał wielki polski poeta Jan Kochanowski.

Od października w naszej szkole funkcjonuje kącik czytelniczy, który mieści się pod drzewem na II piętrze obok sali 306. O dostarczenie książek do kącika zwróciliśmy się do całej naszej społeczności szkolnej. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem i zainteresowaniem. W sumie do naszego kącika wpłynęło ponad 40 książek i ciekawych albumów. Książki przynosili uczniowie, a także rodzice i nauczyciele.

W kąciku czytelniczym „Pod drzewem” można teraz znaleźć różnorodne pozycje książkowe o treściach popularnonaukowych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk przyrodniczych, ekologicznych, a także z zakresu chemii, fizyki i geografii. Wśród tytułów znajdują się encyklopedie dla dzieci, ciekawe albumy przyrodnicze, przewodniki po Parkach Narodowych, komiksy o treściach przyrodniczych.

Zasada korzystania z kącika jest bardzo prosta. W dowolnym czasie, na przerwie, przed lekcją, po lekcji, na okienku, można wziąć książkę do ręki, poczytać i odłożyć, czyli chwila wytchnienia z książką o każdej porze dnia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w naszej inicjatywie. Nasz kącik funcjonuje przez cały rok. Chętnie zaopiekujemy się każdą książką. Pracownicy biblioteki oraz nauczyciele biologii.

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

INWENTARYZACJA OTOCZENIA Z APLIKACJĄ PLANTNET W RĘKU

Świadome upiększanie i wzbogacanie otoczenia człowieka za pomocą roślin jest znane od najdawniejszych czasów – polepszają one warunki klimatyczne i zdrowotne, sprzyjają wyciszeniu i relaksacji, kształ