ĆWICZENIE CZYNI MISTRZA
SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Szkolnej Lidze Historycznej. Wykonuj zadania konkursowe, zdobywaj punkty i oceny celujące z historii.

ZOSTAŃ MISTRZEM SZKOLNEJ LIGI HISTORYCZNEJ.
FIZYKA KLUCZEM DO WIEDZY

Przedstawiamy propozycję oswojenia trudnego przedmiotu, jakim zwykle wydaje się fizyka. Do Szkolnej Ligi Zadaniowej z Fizyki zaprasza p. Łukasz Choroś. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń klasy VII i VIII. Konkurs polega na rozwiązywaniu zadań fizycznych  ze specjalnie przygotowanych zestawów. Zadania są publikowane co dwa tygodnie ( co drugi poniedziałek ). Szczegółowe zasady oraz inne informacje znajdziecie na stronie www.fizmat.tk

FORUM MŁODYCH HISTORYKÓW

Z okazji 100-lecia niepodległości ogłaszamy konkurs dla szkolnych pasjonatów historii Polski pn. FORUM MŁODYCH HISTORYKÓW: (nie)ZAPOMNIANI BOHATEROWIE DUŻEJ I MAŁEJ OJCZYZNY. 

Patronat nad konkursem przyjął Pan Tomasz Andrukiewicz - Prezydent Miasta Ełku. Partnerami przedsięwzięcia są:

  • Muzeum Historyczne w Ełku

  • Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Szkolna Liga Ortograficzna

Wyzwaniem dla dużej grupy uczniów od kilku już lat są niezwykłe przygody Hiacynty. Hiacynta to bohaterka dyktand stworzona przez nauczycielkę języka polskiego - panią Beatę Dzierżanowską. 

Cele konkursu:

  • rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego

  • promowanie uczniów najzdolniejszych

  • kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortografii i interpunkcji

  • kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli

  • sprawdzenie własnej wiedzy w zakresie poprawności ortograficznej

  • nabywanie przez uczniów umiejętności świadomego korzystania

  • ze słowników ortograficznych

Zachęcamy do ortograficznych zmagań z Hiacyntą.

LOGO ORTOGR.png
Dyktando 1
Dyktando 2
Dyktando 3
Dyktando 4
Dyktando 5
Szkoła na antenie Radia Bayer fm

Cykl audycji radiowych przygotowywanych przez uczniów i emitowanych na antenie Radia Bayer fm.

GOŚĆ 2016

I 2019

Słuchowisko o Janie Pawle II

SZKOLNE DEBATY

Szkolną tradycją jest organizowanie debat uczniowskich. Uczestniczą w nich z prawem głosu wszyscy uczniowie z wybranego poziomu klas. Prezentują publicznie swoje stanowiska i postulaty na wybrany temat. W ich głos wsłuchują się nauczyciele, rodzice i zaproszeni eksperci. Zdarza się, że efektem takiej debaty jest zmiana w otoczeniu. 

0_0_productGfx_87093fa380dc65f370a0b022f

   Niezwykle dobroczynny wpływ flory na życie człowieka jest przeogromny,  dlatego dbajmy o naszą planetę. Przecież kiedy ją zniszczymy, nie będziemy mogli spakować walizek i przenieść się na inną. Nie wiadomo, czy w całym Wszechświecie istnieje druga tak niesamowita planeta, jak nasza Ziemia.

 

Zuzia Chmielewska

Dobroczynny wpływ flory na życie człowieka

Kiedy idę rano do szkoły i widzę czyste chodniki, jestem dumna. To  moje miasto –- myślę. Kiedy w niedzielne popołudnie jadę rowerem  i widzę odpoczywających nad jeziorem ludzi, myślę sobie - jak tu pięknie. Kiedy w letni dzień kąpię się w Jeziorze Ełckim, myślę sobie - jakie to szczęście, że mieszkam w tym mieście. Kiedy dzisiaj staję przed wami, mówię- nie wolno nam być obojętnym na wszelkie działania, które szkodzą naszej małej ojczyźnie, bo każdy skrawek tej ziemi zasługuje na szacunek.

Marta Maciorowska

Stosunek do środowiska wyrazem współczesnego patriotyzmu

Najlepsze z tego wszystko jest to, że każdy może być „EKO”! Postuluję, aby wszyscy dbali o nasze wspólne otocznie. Jedna osoba myśląc ekologicznie i tak też postępować może wiele zdziałać dla przyrody, wiadomo też, że ta liczba będzie się stale powiększać. Należy pamiętać o tych najdrobniejszych rzeczach, które będąc powielane mogą naprawdę wiele zdziałać.

Julita Lempiecka

Ełk- miasto ekologiczne

Na zakończenie zastanówmy się, co można zmienić w systemie edukacji, by wpłynąć na rozwój świata. Trzeba doceniać nauczycieli, którzy swoją postawą wpływają na kształtowanie naszych charakterów. W klasach powinno być mniej uczniów, aby każdego można było: zauważyć i docenić. Możemy więc podsumować, że mądrzy nauczyciele wypuszczają w świat mądrych uczniów, a oni próbują dostrzec co złe i starać się to zmienić.  Joanna Merska 

Szkoła z mocą zmieniania świata

Kariera szkolna ucznia opiera się na sukcesach i porażkach. Zależą one przede wszystkim od tego, czy my jako uczniowie jesteśmy odpowiedzialni, jakie mamy warunki szkolne i rodzinne. Spełnienie tych warunków wpływa na poziom osiągania sukcesu edukacyjnego. Pragnę podkreślić, że nie zawsze uczniowie w pełni wykorzystują warunki, w jakich się uczą.

Martyna Grzesiuk

Nauka - obowiązek czy przywilej?

Często słyszymy o miastach, w których zanieczyszczenie powietrza osiągnęło poziom krytyczny np. Kraków , Londyn . Możemy temu skutecznie zapobiec korzystając z rowerów i usług MZK.  Jeżeli zjednoczymy się, zmobilizujemy i wspólnie zadbamy o nasze miasto, z pewnością dostanie ono tytuł jednego z cudów’Krainy Tysiąca Jezior.

Zuzia Wróbel

Porozmawiajmy o naszym mieście

Wracając któregoś dnia ze szkoły byłem świadkiem ciekawego zdarzenia. Obok mnie szli dwaj drugoklasiści. Jeden wypił właśnie napój z plastikowej butelki i chciał ją wyrzucić na trawnik. Drugi powstrzymał go, mówiąc: „Czemu chcesz to zrobić? W szkole uczyli nas przecież, że śmieci trzeba segregować.” Jest to najlepszy dowód na to, że „ nauka nie idzie w las”.

Igor Przekop

Świat ratujemy - Zielona Flaga

Wolontariat to bezinteresowna pomoc innym. Gdybyśmy tylko chcieli, my też moglibyśmy zostać wolontariuszami. Wolontariuszem można zostać działając w jakiejś organizacji, takiej jak Caritas czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Ale żeby zostać wolontariuszem, nie trzeba brać udziału w jakiejś akcji, można po prostu pomóc słabszej koleżance w lekcjach lub wyprowadzić na spacer psa chorej sąsiadki. Wystarczy tylko poświęcić swój czas innym. 

Gabriela Steer

Wolontariat - trudny temat