WYGLĄD UCZNIA

Przedstawiciele Rady Szkoły reprezentującej środowisko uczniów, nauczycieli i rodziców dokonali analizy zagadnienia wyglądu ucznia i zgodnie ustalili, jakie są nasze oczekiwania. Postanowili to uszczegółowić i poinformować społeczność szkolną o ustanowionych zasadach na mocy prawa szkolnego.

Podstawą jednolitego stroju uczniowskiego jest zgodnie ze Statutem Szkoły: żółta koszulka polo (z długim lub krótkim rękawem) w kolorze jasnożółtym, z logo szkoły (liść na polu zielono-niebieskim – barwy miasta) umieszczonym po lewej stronie, szara bluza (rozpinana lub nie), szare długie spodnie lub dla dziewcząt szara spódnica przyzwoitej długości (do połowy uda). Latem dopuszczamy noszenie krótkich spodenek, jednak nie krótszych niż do połowy uda. 

Rada Szkoły ustaliła, że włosy powinny być czyste, mieć naturalny kolor, być estetycznie uczesane i nie zasłaniać twarzy. Uwzględniając prośby uczniów, zezwala się na to, aby uczniowie w ciągu dwóch tygodni od zakończenia wakacji  doprowadzili kolor włosów do naturalnego wyglądu, jeśli zmienią go za zgodą rodziców w okresie wakacyjnym.

Zabrania się wykonywania makijażu, a zwłaszcza używania cieni, szminek… . Za zgodą rodziców dopuszcza się  regulację brwi, ale nie ich barwienie. W kl. VIII  za zgodą rodziców dopuszcza się naturalne podkreślenie oka – rzęsy, brwi. Możliwe jest stosowanie korektora w celu zamaskowania niedoskonałości cery. Zakazane jest stosowanie kolorowych lakierów do paznokci. 

Ze względów bezpieczeństwa należy ograniczyć  noszenie biżuterii. Dopuszcza się jedynie noszenie przez uczennice kolczyków niewielkich rozmiarów wyłącznie w uszach.

Niepodporządkowanie się wyżej wymienionym zasadom stanowi naruszenie prawa szkolnego i będzie skutkowało obniżeniem  oceny zachowania ucznia.

Jednocześnie przypominamy, że opis stroju galowego znajduje się w Statucie Szkoły.

Wanda Wojnowska

Dyrektor Szkoły

DSC00138m.jpg